Home Forum Svijet životinja Ptice Zimsko hranjenje ptica
Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Zimsko hranjenje ptica

Odg: Zimsko hranjenje ptica 11 years 1 month ago #240

  • M4RiO...
  • M4RiO...'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Zahvala primljena: 2
Hm, ledo, ja mislio namamiti koju čisto da pofotkam koju, no vidjet ću još. Najradije bih kad bi mogao napraviti kakvu hranilicu negdje na drvetu, no tu u stanu imam drvo oraha, al kod susjede :). Da sam doma, druga priča. Ovako na balkonu, ako objesim vreću, to mi baš i neće biti nešto fotografski primamljivo. Poznavajući sebe, čim pofotkam jednu ptićicu, htel ih budem sve hranit bez obzira na fotkanje, pa moram razmsliti jel si mogu još i to priuštiti uz sve :)

A opet početi ih hraniti, samo zbog fotografije, pa onda prestati, ne bih htio ako to može ugroziti te mališane. Vidjet ću još. Uglavnom čini mi se to ozbiljnije nego što sam mislio.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zimsko hranjenje ptica 11 years 1 month ago #241

  • ledo
  • ledo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 31
  • Zahvala primljena: 5
možeš hranilicu napraviti bilo gdje, ne mora biti na drvetu. samo da je donekle pticama pregledno da ih ne ščepa kakav mačor iza ugla (a događa se)..
mislim da im sad neće naškoditi ako ima daš malo oraha jer je sezona hranjenja već pri kraju. namamit ćeš sigurno koju :) druga je priča ako ima daješ hrane od početka. ptice se tako naviknu da će dobivati hrane i ako im iznenada uskratiš usred zime, ostat će gladne...
suncokret se uglavnom nabavlja u jesen prije nego poljoprivrednici predaju u uljare. ako poznaš nekoga vjerojatno će ti donirati jer jedna vreća je relativno mala količina...
je obaveza, ali se isplati (i zbog fotografije, a i zbog pomoći pticama).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zimsko hranjenje ptica 11 years 1 month ago #242

  • M4RiO...
  • M4RiO...'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Zahvala primljena: 2
Baš ću probati objesiti jednu manju vreću s orasima. Sad se sjetih da imam i par pristupačnih drveta iza stana, pa ću tamo probati objesiti jedno pol kile za početak, čisto da vidim hoće li tko/što pojesti. Valjda si budu mogle čupati to iz te vrećice. Imam ih očišćene već, jel ih treba malo razmrviti, ili ostavim tak kak jesu direkt iz ljuske?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zimsko hranjenje ptica 11 years 1 month ago #243

  • ledo
  • ledo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 31
  • Zahvala primljena: 5
ne bi vjerovao odakle sve mogu uzeti hranu! :-)
mogu se orasi ostaviti i s ljuskom, ali lagano otvoreni. ja sam tako ostavio lani, u mrežici, i drugi dan su ostale samo prazne ljuske! :)) naravno, može se staviti i očišćeno, ali ne treba ništa jako mrviti, jedino bi možda bilo dobro usitniti komade da ti ne uzmu odmah cijeli orah.. probaj staviti, promatraj pa ćeš vidjeti. ako si blizu šume/parka vjerojatno će ti i djetlić to pojesti.
također, možda će im trebati koji dan da se proširi vijest u ptičjem svijetu o iznenadnom pojavljivanju orasa u blizini ;)
stavi, promatraj, pa javi šta je bilo ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zimsko hranjenje ptica 11 years 1 month ago #244

  • M4RiO...
  • M4RiO...'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Zahvala primljena: 2
Može :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Vrijeme kreiranja stranice: 0.106 sekundi

Wild Croatia

Wild-Croatia - fotografije divljeg svijeta prirode

Wild Croatia je stranica čiji sadržaj stvaraju fotografi - ljubitelji divljeg svijeta prirode. Kvalitetnim sadržajem i  jedinstvenim pristupom želimo Vam dočarati ljepote divljeg svijeta prirode, njegovu biološku raznolikost i potrebu za zaštitom. Predstavljamo Vam fotografije planina, šuma, ravnica, močvara, rijeka, mora i podmorja. Pogledajte fotografije divljih životinja koje su nastale u njihovim prirodnim staništima. Upoznajte samonikle, ljekovite i zaštićene biljne vrste.

Tko je Online

Imamo 169 gostiju i nema članova online