Home Forum Ostalo Zaštita prirode Zaokret u slučaju Ombla
Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Stranica
  • 1

TEMA: Zaokret u slučaju Ombla

Zaokret u slučaju Ombla 11 years 2 months ago #199

  • Zoran
  • Zoran's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Rođen u Zagrebu...
  • Poruka: 145
  • Zahvala primljena: 3
Ponukan emisijom "Tema dana " na HTV-u , i istupom našeg ministra g.Zmajlovića ,s razlogom sam se zapitao je li ovo zaokret u promišljanju problematike vezane za zaštitu okoliša u ovom slučaju staništa.

Je li konačno naš ministar zauzeo stav i ministarstvo zaštite okoliša odvojio od interesa krupnog kapitala ?

Je li "slučaj" Ombla presedan koji će pokrenuti zamašnjak daljnjih događaja ?

Jesmo li mi u našoj državi sami shvatili koji su nam prioriteti , ili nas opet Europa spašava od nas samih.
Kad pokazujemo poštovanje prema drugim živim bićima, ona nam odgovaraju istim poštovanjem.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zaokret u slučaju Ombla 11 years 2 months ago #203

  • Darkec
  • Darkec's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 46
  • Zahvala primljena: 3
Prijepodne je Čačić dao ostavku, a poslijepodne trenutačni ministri gospodarstva i zaštite okoliša peru ruke od njegove ostavštine, mišića, moći... Do idućeg Čačića.

A možda ga i ne treba čekati, jer su se na stranicama ministarstva za zaštitu okoliša upravo pojavili projekti za velike Hidroelektrane na Dravi kod Osijeka i u Lici Kosinj i Senj2.

Sve će biti u redu dok javnost zainteresirana za zaštitu okoliša stigne kroz kakvu-takvu javnu raspravu pravovremeno plasirati kvalitetne argumente protiv takvih vrlo devastirajućih zahvata. Pa i uz svekoliku pomoć "izvana".

Ono što mene muči je to što se u Hrvatskoj nema razvoja novih inventivnih, tehnološki naprednijih postrojenja bilo koje vrste, koji mogu znatno smanjiti pritisak na okoliš. Jer Hrvatska je navodno zemlja znanja, a guraju se i ponavljaju pokušaji realizacije projekata od kojih se odustalo još osamdesetih godina. A može se puno učiniti kombiniranjem postojećih stabilnih izvora energije sa onim manje stabilnim izvorima poput sunca, vjetra, pa čak i vode - gradnjom minielektrana. Imamo 20.000km kanaliziranjem uništenih rijeka i pripadajućih staništa, ali još uvijek se velikim hidroelektranama želi uništiti najvrijednije, među posljednjima u Europi prirodne rijeke koje su jedni od posljednjih stupova biološke raznolikosti koja se konstantno urušava posljednjih 50 godina.

Očito se želi jednim velikim potezom riješiti jedan veliki problem, kojim će ako se realizira stvoriti novi veliki problem. Mislim da nema ništa od velikog zaokreta dok se problem nestašice energije ne počne rješavati upijanjem energije sunca, vjetra i vode u neposrednoj blizini samih potrošača.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zaokret u slučaju Ombla 11 years 2 months ago #204

  • Zoran
  • Zoran's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Rođen u Zagrebu...
  • Poruka: 145
  • Zahvala primljena: 3
Sad prije pola sata sam na TV slušao gospođu ( inače je doktor znanosti mislim da se preziva Borić, nisam siguran) s instituta Dr. Ivo Pilar , koja je tako britko i inteligentno odgovarala na pitanja novinarke . Među ostalim je rekla da su ovi projekti o kojima se danas priča ( Plomin, Ombla ) zapravo započeti za vrijeme bivše države, znači prije barem 30 godina.

Koliko se od tada toga promjenilo ( u svim sferama društva) ne treba ni pričati.

Znači vrlo napredni projekti , projekti naslonjeni na daleku prošlost :)
Kad pokazujemo poštovanje prema drugim živim bićima, ona nam odgovaraju istim poštovanjem.
Zadnja izmjena: 11 years 2 months ago od Zoran.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Stranica
  • 1
Vrijeme kreiranja stranice: 0.112 sekundi

Wild Croatia

Wild-Croatia - fotografije divljeg svijeta prirode

Wild Croatia je stranica čiji sadržaj stvaraju fotografi - ljubitelji divljeg svijeta prirode. Kvalitetnim sadržajem i  jedinstvenim pristupom želimo Vam dočarati ljepote divljeg svijeta prirode, njegovu biološku raznolikost i potrebu za zaštitom. Predstavljamo Vam fotografije planina, šuma, ravnica, močvara, rijeka, mora i podmorja. Pogledajte fotografije divljih životinja koje su nastale u njihovim prirodnim staništima. Upoznajte samonikle, ljekovite i zaštićene biljne vrste.

Tko je Online

Imamo 59 gostiju i nema članova online