Home Forum Svijet životinja Ptice Da li ptice rade štetu i kako?
Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Stranica
  • 1

TEMA: Da li ptice rade štetu i kako?

Da li ptice rade štetu i kako? 10 years 11 months ago #491

  • clickmiro
  • clickmiro's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 103
  • Zahvala primljena: 9
Rubrika za kormorane, čvorke, vrabce itd.......

Zoro osvetnik u akciji na ribnjaku:

1. korak: uhvati


2. korak: namjesti


3.korak: gutaj


4. korak: progutaj


5. korak: bježi kolko te krila nose


Ovo je snimljeno u ribnjaku usred kojeg su postavljene lovačke čeke, mislim da služe prvenstveno za lov ptica koje se onda trpaju u lonac. Dakle smrtna kazna čeka svakog tko uđe u ribnjak i ne dezinficira noge (moram se malo rugati "struci" koja prodaje štoseve pa propisuje dezinfekciju pri ulasku u naše otvorene ribnjake).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Da li ptice rade štetu i kako? 10 years 11 months ago #493

ribnjačari naravno kažu da rade (evo im i ovdje super dokaznog materijala :( ) Hrpa ovakvih fotki vise u prostorijama Crne mlake, tako da rijetki službeni gosti iz valjda ministarstva i inspekcije vide koliko štete ima od zlih i proždrljivih ptica.
Voćari će isto reći da rade...
Kolike guske samo zimi zelja, kupusa i ozime pšenice pojedu...

Što se one opaske o dezinfekciji tiće...samo da potvrdim. Zvao danas gazdu Crne mlake, no čim sam spomenuo ptice (u drugoj ili 3. rećenici nakon što sam se predstavio i rekao da mi je par puta pred koju godinu dopustio fotkanje) prekinuo me u pol rečenice s odrješitim "NE"! I još jednom nakon toga "NE"! Veli da mu veterinarska inspekcija neda zbog HACCP-a. I to je bilo to.

S obzirom da sam tako nešto i očekivao, nije me iznenadilo niti sam razočaran. Ali čude se s pravom dvojica nizozemaca koji su htjeli da ih vodim u CM ( bili su tamo već pred 10-ak godina pa ih se očito dojmilo). Ja sam ih pripremio na to već prije. Hvala Bogu pa u blizini još Pisarovinu imamo...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Da li ptice rade štetu i kako? 10 years 11 months ago #494

  • clickmiro
  • clickmiro's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 103
  • Zahvala primljena: 9
Puno vrsta ptica jede ribu, a malo riba jede ptice :). Kormoran cca 0,4-0,5kg po danu u svakoj boljoj knjizi piše, ne trebam to slikom dokazivati. Jel bolje pojesti 1/2kg odraslih ili mlađa? Ne osuđujem kormorana, zato sam ga i nazvao zoro osvetnik ;).
A veterinari (u sklopu državnih službi i ministarstva) me godinama "oduševljavaju". Od mlijeka, kravljeg ludila, dezinfekcije otvorenih ribnjaka, brige o medvjedima, ma šta god pipnu ima da padneš s nogu koliko je znanja i iskustva u to ugrađeno :(.
Vlasnik jednog ribnjaka rekao mi je kad mu dođe inspekcija da on čuva na polici 1kg dezinfekcijskog sredstava koje je uvjerljivo najskuplje. Tih 1kg služi mu za pokazati da ga koristi i provjereno mu onda veterinari klimnu glavom i kažu da je samo to dobro.

Koji je smisao briga o sterilnosti otvorenog ribnjaka kad sve te životinje ulaze i izlaze kad se sjete? Jel ima neko sredstvo za obranu od gluposti?

Evo "razglednice" sa Crne mlake, a fotografi smetaju iz drugih razloga.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Stranica
  • 1
Vrijeme kreiranja stranice: 0.104 sekundi

Wild Croatia

Wild-Croatia - fotografije divljeg svijeta prirode

Wild Croatia je stranica čiji sadržaj stvaraju fotografi - ljubitelji divljeg svijeta prirode. Kvalitetnim sadržajem i  jedinstvenim pristupom želimo Vam dočarati ljepote divljeg svijeta prirode, njegovu biološku raznolikost i potrebu za zaštitom. Predstavljamo Vam fotografije planina, šuma, ravnica, močvara, rijeka, mora i podmorja. Pogledajte fotografije divljih životinja koje su nastale u njihovim prirodnim staništima. Upoznajte samonikle, ljekovite i zaštićene biljne vrste.

Tko je Online

Imamo 347 gostiju i nema članova online