Home Forum Svijet životinja Vodozemci Posljedice povratka zime
Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Stranica
  • 1

TEMA: Posljedice povratka zime

Posljedice povratka zime 11 years 3 days ago #376

  • Zoran
  • Zoran's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Rođen u Zagrebu...
  • Poruka: 145
  • Zahvala primljena: 3
Pitam se kako će ovaj kasni snijeg i zima utjecati na vodozemce.
Prije 10 dana po šumi smo već viđali daždevnjake, vodenjake pa i žabe. Kako oni podnose ovakve nagle promjene temperature. Jesu li prilagođeni na ovakav snijeg krajem ožujka ?
Kad pokazujemo poštovanje prema drugim živim bićima, ona nam odgovaraju istim poštovanjem.
Zadnja izmjena: 11 years 3 days ago od Zoran.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Posljedice povratka zime 11 years 3 days ago #381

  • clickmiro
  • clickmiro's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 103
  • Zahvala primljena: 9
Ciklus razmnožavanja će biti sigurno na udaru, a i kod nekih pernatih prijatelja ista stvar. Bilo je to i prije...... No osim problema i neprilika za životinje ovo je i prilika za fotografe da ulove neobične i zanimljive situacije..........
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Posljedice povratka zime 11 years 2 days ago #382

  • blaus
  • blaus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 19
  • Zahvala primljena: 2
Bez brige, vodozemci imaju sjajnu fiziologiju. Dok će jedan dio vjerovatno stradati od hladnoće jer se nisu stigli dovoljno brzo snaći, većina će ih preživjeti i normalno nastaviti s reprodukcijom. Mrijestovi također, oni koji se nađu iznad vode će propasti zbog niskih temperatura, no ovi ispod razine vode će preživjeti. U tome je prednost kad imaš par stotina svojih jaja, da ne pričam na razini cijele lokalne populacije. A i radi se o kratkotrajnom zahlađenju, već najavljuju ljepše vrijeme i više temperature.

Gle, prekjučer je kod Trakošćana bilo oko 3 stupnja pa prema nižem, a smeđe žabe su još bile aktivne!I to po danu, a znaš i sam da su vodozemci najaktivniji noću. Luda priroda, a ja sam se tamo smrzavao s rukama u hladnoj vodi :)

Osim toga, ovo zahlađenje će imati negativnog utjecaja samo na par vrsta koje su požurile van. A one su već spremne na ovakva iznenađenja, bilo svojom brojnošću, brojnošću mrijestova, fiziologijom ili sličnim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Stranica
  • 1
Vrijeme kreiranja stranice: 0.104 sekundi

Wild Croatia

Wild-Croatia - fotografije divljeg svijeta prirode

Wild Croatia je stranica čiji sadržaj stvaraju fotografi - ljubitelji divljeg svijeta prirode. Kvalitetnim sadržajem i  jedinstvenim pristupom želimo Vam dočarati ljepote divljeg svijeta prirode, njegovu biološku raznolikost i potrebu za zaštitom. Predstavljamo Vam fotografije planina, šuma, ravnica, močvara, rijeka, mora i podmorja. Pogledajte fotografije divljih životinja koje su nastale u njihovim prirodnim staništima. Upoznajte samonikle, ljekovite i zaštićene biljne vrste.

Tko je Online

Imamo 85 gostiju i nema članova online