Home Forum Fotografija Ostalo Fotkanje "živina"
Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Stranica
  • 1

TEMA: Fotkanje "živina"

Fotkanje "živina" 11 years 4 months ago #55

  • lklun
  • lklun's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
Sumnjam baš da spada u ovu kategoriju, ali bude nadležni promijenio mjesto ako sam pogriješio :)

A nadam se da će biti i nešto odgovora, pošto vidim da forum baš nije još zaživio. :/

Htjedoh pitati sve vas koji ste ufotkali jelene, lisice i ostale razno dvokrilne i četveronožne sisavce, koje su vam lokacije, da li ste upoznati s nekim mjestima gdje ih je možda "lakše" za naći?

Isto tako, bio bih zainteresiran pridružiti se nekome, naravno ako nema ništa protiv, koji put u fotolovu.
Kao i Zoran, iz Ivanića sam, pa mi je prostor Zagrebačke županije najzgodniji za neko fotolov druženje sa vama koji imate već "povijest" fotkanja životinja :)

Također, možda da podijelite svoja iskustva kako tražite životinje, odnosno da li nabadate ili ste istražili područja na kojima bi se iste mogle kretati, tj. zadržavati.

lp,
Luka
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Fotkanje "živina" 11 years 4 months ago #60

  • clickmiro
  • clickmiro's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 103
  • Zahvala primljena: 9
Forum će nadam se zaživjeti. I meni bi bilo drago da razmijenimo neka iskustva.

Pitaš koje lokacije? Ako fotkaš makro možeš već naći neku metu i zimi u prašini ispod kreveta :). Inače preferiram ciljanu fotografiju tj idem na neku lokaciju sa okvirnim zadatkom i idejom što bi tamo trebao naći. ponesem i opremu za to.

Gdje tražiti? Treba dosta čitati o prirodi, klimi, ponašanju i zahtjevima životinja da bi se pogodilo gdje tražiti nešto. Evo, za početak na stranicama naših Parkova prirode ima nešto korisnih podataka koje vrste je moguće susresti na terenu. Iako nisam prijatelj lovaca i od njih se može nešto saznati pa tako i od drugih koji imaju neki "posao" u prirodi. Ima jako puno opcija kako nešto naći, treba čitati, učiti, ali što je bitno treba se i sa razumijevanjem kretati po prirodi.

Eto, ukratko toliko, a ono "živine" iako je pod navodnicima nekako mi ne paše :) , draže su mi od ljudi ;) .

Pozdrav!
Zadnja izmjena: 11 years 4 months ago od clickmiro.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Fotkanje "živina" 11 years 3 months ago #112

  • Zoran
  • Zoran's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Rođen u Zagrebu...
  • Poruka: 145
  • Zahvala primljena: 3
Da.. Luka i ja bih radije da se tema zove - fotografiranje divljih životinja ali :)

Zanimljiva i široka je tema o tome kamo otići da bi se napravila vrhunska fotografija , u ovom slučaju divljih stvorenja: kukaca, gmazova, sisavaca i sl.

Hajmo postaviti temu na taj način kako je započeo Miroslav . Nećemo ići baš ispod kreveta :) , ali recimo otiđimo u vrt , vočnjak ili bilo koju drugu lokaciju koja je uz kuću ili stan.

U vrtovima i vočnjacima pravo je bogatstvo motiva. Kukci, gmazovi, vodozemci...

Spomenuo sam stanove.

U blizini kuće mojih roditelja ( širi centar grada )počelo se graditi stambeno naselje, zgrade izgrađene u fazi pod krovom, bez prozora i zbog dobro znanih razloga ( recesija i propast građevinskog sektora) prije nekih 3 godine sve je stalo.

Radi se o 4 zgrade i dosta velikoj površini oko njih. Kada dođete u blizinu tog naselja prvo će te vidjet golubove, škanjce, sokolove i jastrebove kako ih ponekad progone.

Po ljetu se od tamo čuje zaglušujuća buka žabljeg kreketanja, a uz žabe tamo su i zmije. Ludnica

Pravo urbano stanište.
Kad pokazujemo poštovanje prema drugim živim bićima, ona nam odgovaraju istim poštovanjem.
Zadnja izmjena: 11 years 3 months ago od Zoran.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Stranica
  • 1
Vrijeme kreiranja stranice: 0.120 sekundi

Wild Croatia

Wild-Croatia - fotografije divljeg svijeta prirode

Wild Croatia je stranica čiji sadržaj stvaraju fotografi - ljubitelji divljeg svijeta prirode. Kvalitetnim sadržajem i  jedinstvenim pristupom želimo Vam dočarati ljepote divljeg svijeta prirode, njegovu biološku raznolikost i potrebu za zaštitom. Predstavljamo Vam fotografije planina, šuma, ravnica, močvara, rijeka, mora i podmorja. Pogledajte fotografije divljih životinja koje su nastale u njihovim prirodnim staništima. Upoznajte samonikle, ljekovite i zaštićene biljne vrste.

Tko je Online

Imamo 55 gostiju i nema članova online